Merhaba, 26 yaşındayım, 185 cm boy, 80 kilodayım. Sürekli uyku hali, baş ağrısı, gözlerde yanma ve halsizlik şikayeti ile doktora başvurdum?

Merhaba, 26 yaşındayım, 185 cm boy, 80 kilodayım. Sürekli uyku hali, baş ağrısı, gözlerde yanma ve halsizlik şikayeti ile doktora başvurdum. Gece çok sık idrara da çıkıyorum. Yapılan testler ve değerlerim; Glukoz 95 (70-110), Üre 21 (0.0 - 50), SGOT-AST 18 (0 - 40), SGPT-ALT 14(0 - 40), Vitamin B 12 187 (134 - 590), Folik Asit 3,40 (3 - 20), HBA1C) 6,69 ( 4 - 6) doktor şeker riskimin olduğunu ve perhiz uygulamamı tavsiye etti, 3 aylık testlere devam edeceğiz. Herhangi bir ilaç önermedi. Diyabet riskim ve diğer oranların düşük ya da yeterli olup olmadığı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : HBA1C değeriniz yüksek, bunun takip edilmesi gerekiyor.Bir endokrinoloji uzmanına başvurmalısınız.Folik asit değeri de , normalin alt sınırına yakın.Uyku hali ve halsizliğinizin nedeni bu olabilir.