Merhaba ,32 yaşında 180 boyunda 90 kg erkeğim.

Merhaba ,32 yaşında 180 boyunda 90 kg erkeğim.Gut şüphesi (ayak başparmak ve ayaktaki şişme ,dayanılmaz acı vs) ile yaptırdığım kan tahlili sonucunda aşağıdaki değerler çıktı.Bu değerleri yorumlar mısınız ?SADECE YÜKSEK KAN DEĞERLERİLYM% :40,6MID% :13,6ALT :234,AST :220GGT(r-Glutamyl trasfer):122DBIL:0,40CRP(C-reacton protein):6,5Uric acid:3,47şimdiden tesekurler...

Tahlil.com Cevabı : GGT,AST ve ALT değeriniz oldukça yüksek.Karaciğerle ilgili bir sorunda yüksek çıkar.Ancak ürik asitiniz çok yüksek gözükmüyor.Çalışılan tetslerin referans değerleri kimi zaman laboratuvara göre değişebilmektedir.Referans değerleri de gönderirseniz ayrıntılı bilgi verebiliriz.