Merhaba kan testi yaptırdım gebelik testi için Tahlil sonucunda şöyle yazıyordu: Tetkik Adı: BETA-HCG Sonuç:4162,54 Referans:0 – 5 mIU/ml çıktı hamile miyim aca

Merhaba kan testi yaptırdım gebelik testi için Tahlil sonucunda şöyle yazıyordu: Tetkik Adı: BETA-HCG Sonuç:4162,54 Referans:0 – 5 mIU/ml çıktı hamile miyim acaba oradaki referans biraz kafam karıştırdı.

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonucunuz pozitif.Bu değere göre tahmini olarak 5 haftalık hamile olduğunuz söylenebilir ancak kesin olarak gebeliği belirleyecek olan durum ultrason muayenesinde kesenin görülmesi ile olacaktır.En yakın zamanda bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var.
Sitemizde bulunan gebematiği kullanarak kolaylıkla gebelik haftanızı hesaplamanız mümkün. Gebematik için aşağıda vereceğim linki tıklayabilirsiniz.