Merhaba sonucu değerlendirebilir misiniz?

merhaba sonucu değerlendirebilir misiniz? miktar 2,0/ml - ph L8.0 - viskozite normal - görünüm gri opak yuvarlak hücre 1.000,000 lokosit H> 1,000,000ml perhiz4.gün incelenen her mikroskop sahasında 1-2 tane canlı sperm hücreleri görülmüştür canlı sperm hücreleri yerinde ve yavaş hareket etmekte

Tahlil.com Cevabı : Normal sperm analizi değerleri:- Volume (hacim) 1.5-5.0 ml arasında olmalıdır- Ph: 7.2 'den büyük- Viskosite 2'den az- Sperm konsantrasyonu 15 milyon/ml 'den fazla- Total sperm sayısı 30 milyon'dan fazla- Motilite yüzdesi (a+b) % 50'den fazla olmalı. ( a: ileri hızlı) , ( b: ileri yavaş)- Morfoloji % 30 normal 'dan fazla normal (WHO)- Morfoloji  %4 'den fazla normal (KRUGER STRİCT)- Lökosit 1 milyon/ml' den az olmalı