Merhabalar hocam,cevap verirseniz çok sevineceğiz

Merhabalar hocam, cevap verirseniz çok sevineceğiz ailecek,kızımızın doğumundan sonra 2.günde alınan topuk kanı değerlerinde fenilketonüri 1,5 çıkmış,13 günlükken sağlık oçağından alınan örnek 2,1 çıkmış,tekrardan çağırdılar ve bugün kan aldılar,hepimiz telaş içindeyiz acaba değerlr normalmi?

Tahlil.com Cevabı : Fenilketonüri testinin size verilen sonuç raporundaki değerleri belirtmemişsiniz.Ancak en azından test sonucunun şu an itibariyle endişe verici olmadığını söyleyebilirim.Fenilketonüri test sonucunun 0-12 yaş arası 2-6 mg/dl,12 yaşından sonra 2-11 mg/dl değerleri arasında bulunması kabul edilebilirdir.Bu konuda doktorunuz diğer bulgularla birlikte daha detaylı bilgi verecektir.