Neden bu kadar yüksek çıktı bir sebebini bilmek istiyorum?

9 gündür adetimde gecikme var betahcg 4.68 çıktı bundan önceki aylarad 0.1 çıkıyordu doktor herhangi bir ultrasonografik görüntü yapmadı gebe olmadığımı söyledi ben hamilelikten şüphelenmelimiyim ve neden bu kadar yüksek çıktı bir sebebini bilmek istiyorum teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuz yüksek değil. Her iki değerde negatif.

m********* :

Bendede ayni sikinti mevcut her zaman. 0,1 cikan bhcg bu sefer 0.55 cikti bunun boyle yukselmesi normalmi. Bu hamilelik belirtisi olabilirmi

Cevap:

Hamile değilsiniz, Beta HCG değeriniz düşük. 10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve konuya dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.