Üre değerim yüksek çıktı, doktorum çok su içmemi söyledi.

 Selamlar. isim ümit ( bay ) yas 29, kan testtıme gore farklı cıkan sonuc. üre: referans aralıgı 7___43 benım sonuc ıse 53 sonucumu aıle hekımıne gosterdım su ıcmedıgımı soyledı. ıkı gundur gunde 2,5 lıtre su ıcmeye calsııyorum tavsıyesı uzerıne fakat sık sık ıdrara cıkıyorum. tşk.

Tahlil.com Cevabı : Su az içildiğinde üre değeri yükselebilir ama bu durum böbrek yetmezliğinin de habercisi olabilir.Üre sonucunuz yine yüksek çıkarsa bir dahiliye veya tercihen nefroloji uzmnına başvurunuz.