Oğlum 50 günlük ishal ve kusma

oğlum 50 günlük ishal ve kusma sebebiyle doktora gittik yapılan hemogram da AST si 66 çıktı 1 hafta sonra tekrar bu tahlil istendi ve sonucu 83 çıktı( ALT si normal) karaciğeriyle ilgili ne sıkıntısı olabilir ki lütfen cvp verin çok endişelenmiş durumdayım pazartesi olmasını bekliyemiyorum :(((

Tahlil.com Cevabı : Bebeklerde viral gastroenteritler sırasında AST yüksekliği görülebilir.. Önemli olan bolca emzirmek ve doktorun önerilerine uymaktır.. İhali ve kusması düzeldikten 10-15 gün sonra kontrol edilmesini öneririz..