Pap smear testimin sonuçları şu şekildedir, yorumlayabilir misiniz?

Merhaba, pap smear testimin sonuçları şu şekildedir, yorumlayabilir misiniz?mikroskopispesmen yeterliliği: sitolojik değerlendirme için yeterli smearendoservikal/transformasyon zonu: yokmaturasyon indeksi: 0/70/30tanıserviks, smear: intraepitelyal lezyon veya maligniten açısından negatif (bethesda 2001)reaktif selüler değişikliklerinflamasyon

Tahlil.com Cevabı : Patoloji sonucunda kötü huylu bir bulgu görülmemiş, normal bir pap smear sonucu