Ped kullanmak zorunda kaldım yoğunluğundan dolayı. Haftaya gebelik testi yaptırıcam ama yine de sormak istedim normal midir

 Son adet tarihim 23 temmuz. Son ilişki tarihimse 27 temmuz. Tam 2 ay önce ella kullanmıştım ella içtikten 3 gün sonra ağır ağrılı kanamam olmuştu adet düzenim tamamen değişti. 28 gün sonra birdaha kısa süren adet oldum Bu ay da hiç adet olmadım ella etkisi ne kadar sürer? Geçen hafta 4-5 süren fazla miktarda kahverengi akıntım oldu siyah pıhtılı. Ped kullanmak zorunda kaldım yoğunluğundan dolayı. Haftaya gebelik testi yaptırıcam ama yine de sormak istedim normal midir bu kadar gecikme hiçbi gebelik belirtisi yok ama adet belirtisi de yok baya gecikti

Tahlil.com Cevabı :

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.
Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.
Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....