Prolaktin 27.4 (norma - 3.8-23.2 ng / ml)

Merhaba, ben 24 yashindayim, cinsim kadin, adetin 3-cu gunu kan tahlili verdim Testosteron 1.02 (norma- 0,07-0,35 nmol / L ,I pubertat yas dovru)  Prolaktin 27.4 (norma - 3.8-23.2 ng / ml)

Tahlil.com Cevabı :  Prolaktin hormonunuz yüksek çıkmış, bu olağan bir durum değil.Doktorunuz bunun nedenlerine yönelik ilave tahliller isteyebilir veya tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali