Prolaktin testimin sonucu 44.58 çıktı. Sorun var mı?

Merhaba, 30 yaşındayım ilk prolaktin testimin sonucu 44.58 çıktı daha sonra ilaç kullandım , ikinciye yapılan prolaktin sonucum 0.2'dir. ikinci çıkan sonucum 0.2 normal midir yoksa çok mu düşüktür saygılarımla

Tahlil.com Cevabı : Bu sefer de prolaktin çok  düşük çıkmış, bu da çok olağan değil.Doktorunuza danışmanızda yarar var.

b********* :

merhaba.yaşım 21. ultrasonda 3mm lik bir kist tespit edildi. hormon testimde değerlerim normal çıktı ve tekrar bir kan testi istendi. bunun sonucunu yorumlar msıınız? Ca125 (OM-MA)    11.9    U/mL    0-35     Ca 15-3 (BR-MA)    4.7    U/mL    0.0-31.3     Ca 19-9 (GI-MA)    4.6    U/mL    0.0-35.0     CEA    0.62    ng/mL    0.0-3.0     AFP 2.40

Cevap:

Sonuçlarınızda kayda değer bir problem görülmüyor, normal olarak değerlendirebiliriz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

b**************** :

merhaba ben pınarcık 41 yaşındayım adetin 3.günü hormon testi yaptırdım cocuk istiyorum fsh.9.48 tsh.2.84 lh.3.14 estradiol.40 prolaktin.18.2 sonuclarım nasıl cocuk işin tavavimi olmam gerek teşekkür ederim

Cevap:

Kadınlarda hormon tahlillerinin değerlendirilmesinde, testlerin referans değerleri, kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Sorunuzu belirtilen kurallarımıza göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.Aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.