Sediminatasyon :44 aso:390 yorumlarınızı bekliyorum karın agrılarım agızda yaralar var?

 Sediminatasyon :44aso:390 yorumlarınızı bekliyorum karın agrılarım agızda yaralar var ayrıca demir eksikligine bağlı bi anemi hastasıyım ilaç kullanıyorum şuan

Tahlil.com Cevabı : sedimentasyon tahliliniz yüksek çıkmış.ASO da yüksek her ikisi de enfeksiyonlar sonrası yüksek çıkabilir.ASO yüksekliği Streptekok adlı bir bakteriye bağlı enfeksiyonlar sonrası olur.