S.epidermidis 1 ml de 1000 den az bulundu.

yrtdışındayım bir üşütmeden sonra sık idrar başladı, doktor birçoktahlil sonucu iç kaynaklı bakteri kaynaklı dedi ve antibiyotik için tekrar idrar tahlil yaptı. sonuçta: s.epidermidis 1 ml de 1000 den az bulundu.antbytik listesi var, mesela gentamisin +, eritromisin -gibi. Ne demektir bu?

Tahlil.com Cevabı : Ml'de 1000 den az çok düşük bir sayı. İdrar örneğini verirken ilk gelen idrar dışarı atıldıktan sonra gelen idrar kaba alınmalıdır. Uygun olarak verilmeyen idrar örneklerinde kontaminasyon olma ihtimali yüksektir. Cinsiyetinizi belirtmemişsiniz, kadınsanız tekrar idrar vermenizi öneririz.