Sevgilimle ilişkiye girmeye çalıştık arkadandan tam grmedi acıyında çektim zevk suyu gitmiş olabilir

 Sevgilimle ilişkiye girmeye çalıştık analdan tam grmedi acıyında çektim zevk suyu gitmiş olabilir ayın 15.de adet oldu ve aynı gün test yaptık negatif çıktı normalde ayın 1 inde adet oluyo adetinin 5. günü bugün ve hala devam ediyo üstne görmemi hamile olabilirmi ve karnı şiş hocam neden olabilir ?

Tahlil.com Cevabı :

Üstüne görme veya diğer adıyla yerleşme kanaması olarak bilinnen durum ne yazıkki internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kadınlar arasında tam anlaşılamıyor ve çoğunlukla adet kanaması ile sıklıkla karıştırılıyor.Üstüne görme ancak hamilelik varlığında görülen bir durum olur, nadiren de olsa bazı gebeliklerde görülür.Adet kanaması ile üstüne görme veya yerleşme kanasını ayırt etmenin en kolay yolu gebelik testidir.Gebelik testi sonrası sonuç pozitif ise, görülen kanamanın adet kanaması olmadığını kolaylıkla söyleyebiliriz.Bu durumda en yakın sürede ileri muayene için bir kadın doğum doktoruna başvurulmalıdır.Aşağıdaki yazımızda yerleşme kanaması ( üste görme) ile adet kanamasının nasıl kolaylıkla ayrılabileceğini okuyabilirsiniz.Üste görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?