Sırt acıması ve ağrısı şikayeti ile doktora gittim. Dvit. tahlili yaptılar sonucu da bu yorumlar mısınız?

 Sırt acıması ve ağrısı şikayeti ile doktora gittim. Dvit. tahlili yaptılar sonucu da bu yorumlar mısınız? 25-OH Vitamin D3 - HPLC 11.94 30 - 80 µg/L

Tahlil.com Cevabı : D vitamini değeriniz düşük çıkmış.Bol bol güneşe çıkın, doktorunuz D vitamini içeren tedavi de başlayacaktır.