Sol yumurtalık üstünde 4 cm çukulata kisti olduğu tesbit edildi

sol yumurtalık üstünde 4 cm çukulata kisti olduğu tesbit edildi.Emarda çekildim.CA125 Sonucum 120,CA19-9 SONUCUM 80,99 çıktı.Dr ameliyatı hamile kalmayı istememden dolayı düşünmediğini 7/8 ay normal yolla deneyip gerekirse diğer yollara başvuracağını belirtti.bu sonuçlar nedemek ?

Tahlil.com Cevabı : CA 125 ve 125 testi bir kanser antijen testi olduğu için kullanıcılarımız bu testi yaptırırken endişe duyuyor.Öncelikle şunu belirtmeliyim CA 125 ve CA 19-9 testi kesinlikle kanser tanısında kullanılan bir test değilidr.Tek başına yüksek çıkması da çok anlamlı değildir.Genellikle kanser tanısı koyulan hastaların takibinde kullanılır.Her 100 sağlıklı kişinin birinde herhangi bir hastalık olmadığı halde bile yüksek çıkabilmektedir.