Solda pleksus panpiniformis venalarinda dilatasyon mevcut olup (3.5 mm) valsalva manevrasi esnasinda retrograt akim mevcuttur.

Renkli doppler sonucum: Solda pleksus panpiniformis venalarinda dilatasyon mevcut olup (3.5 mm) valsalva manevrasi esnasinda retrograt akim mevcuttur. ( Solda grade III Varikosel) Hocam sizce ameliyat gerekirmi? Teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak varikosel hastalığınız var.Bu hastalığın tedavi yöntemi ise sadece cerrahidir.Doktorunuzun da uygun görmesi durumunda ameliyat kuşkusuz gerekecektir.Bu konuda kararı bir üroloji doktoru vermelidir.