Sperm Konsantrasyonu : 10M/ml Toplam Hareketli : %22 İleri Hareketli : %10 Yer. Hareketli : %12 Hareketsizlik : %78 Morf. Nomal Fromlar :%3

Hocam tathlil sonuçlarım şöyle:Sperm Konsantrasyonu : 10M/mlToplam Hareketli : %22İleri Hareketli : %10Yer. Hareketli : %12Hareketsizlik : %78Morf. Nomal Fromlar :%3Hareketli Sperm Kons. : 2M/mlİleri Harek. Sperm Kons: 1M/mlOrtalama Hız : <1 mic/secToplam Sperm Saysıs : 30 MTop. Harekeli Sperm : 6 MToplam İleri Haeketli : 2 MPh: : 8.5Hacim : 3 ml YIKAMA SONRASI SEMEN ANALİZİSperm Konsantrasyonu : 3 M/mlHızlı İleri Hareketli : %30Yavaş İleri Hareketli : %30Hareketsiz : %40Sonuçlarımı bir üroloğa gösterdim. 1 ay sonra test için tekrar örnek vermemi istedi. Sonuçlarımın normal dışı olduğunu söyledi. Bizim 5.5 yaşında bir kızımız var ve normal yollar ile oldu. Şimdi neden böyle anormal sonuçlar çıkmış olabilir. Sperm sayımın artması için ne yapabilirim. Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Normal şekilli spermlerin oranı düşük görülüyor, sonuca göre.