Sperm testi (spermiogram ) yaptırdım.Sperm tahlili sonucumu değerlendirir misiniz?

Sperm Tahlil Sonucum:miktar 2,8 ml.konsantrasyon : 13,1,motilite :%70,lıkefikasyon süresi : 25dk da tamamlandı,viskozite: (-),aglütinasyon : (-),pH :8,3,Görünüm :krem-opaknormal morfoloji : % 8baş :52boyun :24kuyruk :16mikroskobi : 1-2 lökosit görüldü,Sonucumu değerlendirir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Spermlerinizde belirgin olarak şekil bozukluğu olduğu görülüyor.Normal şekilde gözüken sperm oranı % 8,bu da düşük bir oran.Bir üroloji uzmanına danışmalısınız.