İki yıllık evliyiz.Hiç korunmadık fakat hala çocuk sahibi olamadık.eşimin spermiyogram (sperm testi) sonuçlarını yorumlarsanız çok sevinirim.Özellikle lökosit kafamızı karıştırdı.

iyi günler.biz iki yıllık evliyiz.hiç korunmadık fakat hala çocuk sahibi olamadık.eşimin spermiogram (sperm testi)sonuçlarını yorumlarsanız çok sevinirim.özellikle lökosit kafamızı karıştırdı.yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.renk: kirli beyaz miktar:2 ml kıvam: akıcıreaksiyon: 7,3ph likefaksiyon: 30dkeritrosit: negatif lökosit: 8-10aglitünasyon: negatif sayı: 52milyontop sayı:104milyon normal:%55dev cüsseli:%10 deforme başlı:%20kuyruksuz:%10 çift başlı:%2çift kuyruklu:%3 hareketlilik 30dk: %60tembel:%15 hareketsiz:%25hareketlilik 2 saat: %55 tembel:%15

Tahlil.com Cevabı : Spermiyogram testinde görülen lökositlerin 2 yıldır çocuğunuzun olmamasında bir olumsuz etkisi olacağını düşünmüyorum.Diğer bulgularda da bir olumsuzluk gözlemlenmiyor.Yine de bir üroloji uzmanı daha ayrıntılı bilgi verecektir.Ayrıca sizin de bir kadın doğum doktoruna danışarak bir takım testler yaptırmanız gerekli olabilir.