Normal yolla çocuk sahibi olabilir miyim? Sperm testi sonucum:

Hocam kolay gelsin aşağıda yazılı değerlerle normal yolla cocuk sahibi olabilirmiyim herkes başka şey anlatıyor kime inanacağımı şaşırdım artık size güveniyorum. teşekkürleR.Hacim 3,5 cc mL 2 – 5Görünüm NORMAL/OPAKReaksiyon PH [L] 7 7,2 – 8Lökosit [E] < 1,0 milyon mL 20 MilyoTotal Konsantrasyon [E] 290,5 milyon mL > 40 MilyoMotilite (%) , %+1 Hareketsiz % 48+2 Yerinde Hareketli % 8+3 Yavaş Doğrusal Olmayan % 30+4 İleri Doğru Hızlı Hareketli % 14Vitalite (% Canlı) [E] % 62 % > 75Morfoloji (%NORMAL) [E] % 4 % > %15 NormMar Testi (% Pozitif) [E] —– % < %10 PartAglütinasyon [E] Y O K YokPerhiz Suresi (Gün) 4 GÜNNotSemen vizkozitesi çok artmıştır.Bu durum bazı parametrelerin ölçülmesini güçleştirdiğindensemen örneği gauge 19 nolu iğneden birkaç kez nazikçe geçirilerek semen vizkozitesi azaltılmayaçalışılmıştır.Ayrıca mekanik karıştırma da uygulanmıştır.

Tahlil.com Cevabı : Test sonucuna göre normal morfoloji yani şekilli serrm yüzdesi % 4.Bu da düşük bir değer.Viskositenin artması da normal değil.Tüm parametrelerle birlikte en doğru  değerlendirmeyi muayene bulgularınızla birlikte üroloji uzmanı yapacaktır.