Spermıyogram degerlerim; miktar: 0,8 cc, renk: opelesan, likefaksiyon: 18 dk, sperm sayısı: 52,800,000 yorumlar mısınız?

Spermıyogram degerlerim; miktar: 0,8 cc, renk: opelesan, likefaksiyon: 18 dk, sperm sayısı: 52,800,000canlı oranı: 75normal oranı: 85hareket : +3mikroskopi: her sahada 4-5 lökosit görüldü….cocuk yapma konusunda bu test bıze sıkıntı yaratır mı?,

Tahlil.com Cevabı : Sperm test sonucunda tüm parametreler ve referans değerleri belirtilmemiş,örnek vermek gerekirse spermlerin şekilleri hakkında bilgi yok

h********** :

spermiyogram testimde smermatozoon sayısı 9000, toplam spermotoozon sayısı 33300 motilite hızlı hareketli %6 yavaş hareketkli %14, yerinde hareketli %20 hareketsiz %60 morfolojik testim normal %10 Baş anormalisi %11 boyun anomalis %11 kuyruk anomalisi %70 görülmüştür.yorumlayablirmisiniz

Cevap:

Normal olmayan bir sperm tahlili.Sayı, hareketlilik ve normal şekilli sperm oranı az.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.