Spermiyogram testimi değerlendirir misiniz?

SOL VARİKOSELİM VAR SPERMİYOGRAM TESTİ YAPTIRDIM BU SONUÇLARA GÖRE BENİM ÇOCUĞUM OLURMU Motilite Kategori A 10 Motilite Kategori B 40 Motilite Kategori C 20 Motilite Kategori D 30 MİKTAR 2ML GÖRÜNÜM OPAK KONSANTRASYON 22 MİLYON LİKEFAKSİYON 30 DK. L

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzun olup olmayacağı sadece sperm tahlil sonucuna bağlı değildir.  Sperm tahlil sonucunuz da çok anormallik yok fakat varikosel tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Bir üroloji uzmanına muayene olmalısınız.

k****** :

iki yıl önce varikosel ameliyatı oldum spermiogram tahlillerim normale döndü ameliyat sonrası. şimdi kasıklarımda ağrı şikayeti ile doktora basvurdum. volüm azlığı sebebiyle sperm sayımı yapılamadı. hormon tahlili prolaktin 25 çıktı.(referans ust sınır 19) volüm azlığının sebabi hormon yüksekliğimi

Cevap:

Prolaktin yüksekliği erkeklerde normal değildir ve sperm sayısını düşürebilir.Aşağıda konuya dair bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/erkeklerde-prolaktin-hormonu-yuksekligi-nedir

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.