Şüpheli bir ilişki sonrası hangi testi kaçıncı günde hangi testi yaptırmalıyım yoksa daha öncesinde bir doktora gözükmem gerekirmi ?

 Şüpheli bir ilişki sonrası hangi testi kaçıncı günde hangi testi yaptırmalıyım yoksa daha öncesinde bir doktora gözükmem gerekirmi gerekirse hangi doktora gidebilirim (ist.avrupayakası). internet üzerinden araştırmalarımda vidas hiv duo ultra adında ki bir testin 14.günde %99 sonuç verdiğisöyleniyor

Tahlil.com Cevabı :  Tahlil.com'a şüpheli ilişki sonrası, kimseye danışmadan  HIV testi yaptıran bir çok okurumuzdan sorular geliyor.Hiç bir bilgisi olmadan, ilişki  sonrası panik olarak, arka arkaya  HIV testi yaptıranlar hem gereksiz yere masrafa giriyor boş yere de kafalarını meşgul ediyorlar.   Özellikle bir takım özel laboratuvarlar para kazanmak uğruna gerekli gereksiz bu kişilerin HIV testlerini arka arkaya yapıyorlar.    Tahlil.com olarak uyarıyoruz, şüpheli ilişki sonrası HIV korkunuz var ise, tercihen bir enfeksiyon hastalıkları veya her hangi bir doktora başvurmadan gereksiz yere test yaptırmayınız.Doktorunuz size en uygun zamanda en güvenilir testi yaptırmanız konusunda gereken bilgiyi verecektir.          Tahlil.com'da HIV testi konusunda yayınlanmış bir çok yazıyı, sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız....