suprapubik pelvik us nedır hangı durumlarda yapılır?

suprapubik pelvik us nedır hangı durumlarda yapılır.adet gecıkmesınden doktora gıttım ama doktor bısı demedı bunu yaptırmamı soyledı ama bunuda 18 gun sonraya gun verdıler cok merak edıyorumacaba hamılemıyım yada baska bıseymı var bu konuda benı aydınlatırsanız cok sevınırım yardımlarınız ıcın sımdıden tskler

Tahlil.com Cevabı : Pelvis denilen vücut bölgesinde bulunan organları gösteren bir ultrason tahlildir.Bayanlarda 10. haftaya kadar olan gebeliklerin araştırılması için kadın doğum doktorlarınca istenebilen radyolojik bir tahlildir.