Sürtünme yolu ile yaşanılan ilişkide boşalma olmadı farklı zamanlarda 6 kez gebelik testi yaptım hepsi negatifti

 Sürtünme yolu ile yaşanılan ilişkide boşalma olmadı farklı zamanlarda 6 kez gebelik testi yaptım hepsi negatifti jinekologa gittim 2 kez kan testi yaptı beta hcg <1.20 çıktı ilişkinin üstünden 13 hafta geçti ve defalarca karından ultrasonla bakıldı fakat karnımda şişlik var gebemiyim

Tahlil.com Cevabı : Sizin gibi yaşadığı ilişki sonrası çoğunlukla pişman olan veya hamilelik ihtimali nedeniyle oldukça huzursuz olan okurlarımız da, bazen psikolojilerini bozacak kadar derecede hamilelik korkusu bulunuyor.Adet görmüş olsa da hamile olacağından hala şüphelenen, gördüğü adet kanamasını üstüne görme zanneden ama aslında üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkı bile bilmeyen veya gebelik testi negatif çıktığı halde yine de hamilelik korkusu olan okurlarımıza önerimiz, bu kuşkuları giderek daha da artıyorsa psikolojik bir destek almaları yönünde.Ayrıca sakin bir kafayla ve dikkatli bir şekilde aşağıdaki bağlantıda verilen tüm konuları detaylı şekilde okumanız da, bilgisizlik nedeniyle duyabileceğiniz korkuları yenmenizde işe yarayacaktır.Hamile nasıl kalınır, ne tür ilişkilerde hamile kalınmaz?

c******* :

Sürtünerek ilişki yaşanırken vajina zevk suyu temas eti ve 1/2 dakika sonra silin de sonra yaklaşık 5/6 saat sonra doğum kontrol hapı kullanıldı bu durumda hamile kalma riski var mıdır?&nbsp;

Cevap:

Düşük bir ihtimal. Fakat adet zamanını bekleyin adetinde 5 gün veya daha fazla gecikme olursa gebelik testi yapın.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.