Sürtünme yoluyla hamilelik mümkün mü?

Merhaba sevgilimle sürtünme yoluyla boşalma oldu ama vajinal bölgeme değil bacağımın kenarına üzerimde pantolon vardı pantolon ıslanmıştı sonrasında ıslak mendille hemen sildim yine de hamilelik riski olur mu vajinal bölgeye değmedi boşalması psikolojik olarak korkuyorum bişey olur mu diye reglim yeni bitmişti henüz daha da var adet döngüme yardımcı olur musunuz ertesi gün hapı kullanmak da istemiyorum düzeni bozuyor diye

Tahlil.com Cevabı :

İçiniz rahat olsun bu tür bir ilişki sonrası hamilelik mümkün değildir.Sebeplerini de belirtelim ki kafanızda soru işareti kalmasın.

1.Öncelikle boşalma vajinal bölgenize olmamış.Bacak bölgenize olmuş hatta pantalon da varmış üzerinizde bu durumda bacağınızdan ve pantalondan vajinanıza sperm hücrelerinin ulaşması mümkün değildir.
2. Zaten ıslak mendille de silmişsiniz boşalma sonraki meniyi.

Bu tür bir ilişki sonrası ertesi gün hapı da kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. Ertesi gün hapı vajina içerisine boşalma durumunda kullanılır siz de bu tür bir durum gerçekleşmemiş.

Psikolojik olarak da korkmanızı gerektiren bir durum yok içiniz rahat olsun. Hamilelik ihtimali belirttiğiniz bir ilişki sonrası mümkün deeğildir.

Sağlıklı günler dilerim.