Sürtünmeli ilişki sonrası ikinci adetim gecikti

Hocam merhaba 17 ocakta sürtünme ile ilişki oldu ama herhangi bir boşalma olmadı sonrasında ben adet gördüm ama 2. Adetim gecikti 29 Şubat'ta yani sürtünme ilişkisinin üzerinden 40 gün geçtikten sonra doktora gidip kan testi verdim ve negatif çıktı sonra adet oldum gene ama Nisan ayı adetim gecikti hamilelik ihtimali yoktur dimi sonra başka olabilir

Tahlil.com Cevabı :

Sorunuzu net bir şekilde cevaplayalım. Net bir şekilde hamile olma ihtimaliniz bulunmuyor. Öncelikle ilişki sonrası adet görülmüş olması söz konusu ilişkiye bağlı hamilelik ihtimalinin tamamen ortadan kalktığını gösterir. Bundan sonraki adetinizin gecikmiş olması asla bir hamilelik bulgusu olamaz. Ancak adet düzensizliği sebebiyle bir gecikme olabilir. Bu tür gecikmeler devam ederse bazı hormon tahlilleri yaptırmak için bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz. Son adetinizin gecikmesi sres, polikistik over sendromu veya bazı hormonal dengesizlikler dahil olmak üzere bir çok nedene bağlı olabilir ama asla gebeliğe bağlı olamaz.
Hamilelik ihtimaliniz olmadığı için de doğal olarak gebelik testiniz de negatif çıkmış.
Sonuç olarak belirttiğiniz ilişki, ilişkinin zamanı gibi bilgiler de göz önüne alındığında hamile olma ihtimaliniz olmadığını kesin bir şekilde ifade edebiliriz.

Sevgilerimizle,