Düşül Bir Ihtimal, Fakat Hamilelik Riski Var Mı?

35 gün önce sürtünme ile birliktelik yaşadım, sadece iç çamaşırım vardı ve partnerim çıplaktı. Genital bölge üzerine çamaşırıma boşaldı, yani tam olarak vajina üzeri değildi. 21 yaşındayım ama herhangi bir tecrübem yok, dolayısıyla biraz korkarak tamamen yıkadım ve yıkarken vajinaya ulaşma ihtimali var mı bilemiyorum çünkü oraya da su tuttum ve regl gecikmesini anlayamam çünkü düzensiz. 2-3-4 ayda bir olduğum oluyor, defalarca test yaptırdım bir sorun çıkmıyor sağlıklı olduğum söyleniyor. hesaplama yaparsak, ilişkiden 4.haftada sadece 1 gün boyunca regl öncesine benzer belirtiler yaşadım. (ağrı ve hazımsızlık.) fakat bu sindirimseldir dedim, çünkü regl olmadım. son reglimin üstünden 3 ay geçti fakat ben gerçekten 4 ayda bir bile olabiliyorum. her sene testler yaptırıyorum sonuçsuz, 3 çocuğu olan annem ve 5 çocuğu olan aneannem de bu şekildeymiş. gecikme ile anlayamam.asıl problem tam geçen sene bu ay yaptırdığım betahcg test sonucum 0.100 çıkmıştı fakat hemen dün, hasta olduğum için gittiğim acilde yapılan testte beta hcg 2.0 çıktı. başka sebep bulamadım.paranoyaklık olabilir, fakat ben bakireyim ve bu kişi sözlüm. lütfen her ihtimali bana söyleyin, bayram sonrası yeniden regl düzensizliği için test yaptıracağım, beta hcg'den anlaşılır fakat bir hafta boyunca paranoya yaşamak istemiyorum. her şeyi açıkça yazdım. bu benim için çok önemli.

Tahlil.com Cevabı :

Kesin bir şekilde hamile değilsiniz içiniz rahat olsun. Ancak adet düzensizliğiniz yönünden tedavi olmanız gerekebilir. Bu yönde muayene olmanız gerekebilir.
Gelelim niye hamile olmadığınız konusuna. Öncelikle bakire olduğunuzu ifade ediyorsunuz, boşalma da vagina bölgesine olmamış. Zaten iç çamaşırınız da varmış.Ardından da yıkanmışsınız. Bu şekilde vajinaya sperm hücresi bulaşması ve hamilelik mümkün değildir.Bu ilişkiniz üzerine de başka bir ilişki olmamış.
Ardından zaten 2 kez farklı zamanlarda Beta HCG testi yaptırmışsınız. Hamilelikten söz edebilmek için Beta HCG değerinin 6 ve üstü değerler olması gerekir. Sizin testleriniz ise sırayla 0.100 ve 2 çıkmış. Bu değerler net bir şekilde negatif ve hamileliğin kesin olarak olmadığını destekliyor. Bu arada hamilelik korkusunu takıntı haline getirmeniz ve bunun tetiklediği stres faktörü de adetinizde  gecikme yapabilir.
Önümüzdeki 1 haftayı ve bayramı huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Hamileliği kafanıza takmayın zira öyle bir olasılık yok. Ancak bayram sonrası hormon testleri yaptırmanız ve adet düzensizliği yönünden ileri tetkik ve tedavi yapılması kesinlikle gerekiyor. Siz de zaten bu konuda gereken adımı atmışsınız.

Sonuç olarak hamilelik korkusunu kafanızdan atın çünkü hamile değilsiniz.Hamilelik ihtimali yüzde 0.

Sağlıklı günler dilerim.