Hamile olabilir miyim? Reglim gecikti.

Reglim gecikti. Çıkıp öyle boşaldıgını söyledi ve bunu 2 kez gerçekleştırdık aynı şekilde aynı gün ıçınde bir ara 10sn prezervatifsiz sürtünme oldu ama sonra hemen taktı ve öyle birliktelik oldu.Reglim ise 37gundur olmuyor. Düzenli reglim yok.Reglilerimin duzensız olduğunu biliyorum hamilelik testı yaptım evde 4 kez negatif çıktı ama kafamı karıştıran şey reglınızın 5-6 gun gecıktıkten sonra doğru çıkar bazıları gecıkmeden de yapabılırsınız demelerı sızce yaptığım test doğru mu Hamilelik riski var mı ayrıca 2 haftadır sureklı bunu düşünüyorum aşırı stresliyım özellikle 1 haftadır yemek düzgün yiyemiyorum. Sadece sigara ve kahve nadır yemek yiyorum ve erkek arkadaşıma 50 kez sordum ıçındeyken prezervatife boşalmadım dedı ama niye reglım gecıktı pazartesi günü kadın doğuma randevu aldım ve yanı reglım 37 gun gecıktı psikolojim alt üst oldu kafamda çok kuruyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle içiniz  rahat olsun. İlişki sonrasında arkdaşınız özellikle vajinaya giriş sırasında prezervatif kullanmış. Ayrıca 4 kere de test yaptırmışsınız ve bunlar negatif çıkmış. Hamilleik testleri tercihen beklenen adet tarihinde en az 4-5 günlük gecikme sonrası yapılmalıdır. Belirttiğiniz 4 testi adetinizde gecikme sonrası yaptıysanız bu sonuçlara güvenmeliyiz. Burada özellikle belirtmek istediğim yaptığınız testleri adetinizde gecikme sonrası uyguladıysanız testi veya testleri doğru uygıladığınızı gösterir.
Ayrıca adetlerinizin düzensiz olduğunu belirtiyorsunuz. Bu da başlı başına regl olamamanınızın sebebi kaldı ki strese girdiğiniz ve bu konuyu kafaya taktığınız da yazdıklarınızdan belli. Özellikle stres de başlı başına adet gecikmesi sebepleri arasındadır.
Açıkçası yazdıklarınızdan ve yaşadığınız ilişki türünden anladığımız kadarıyla hamilelik ihtimali düşük gözüküyor. Pazartesi günü kadın doğum randevunuz olduğunu belirtiyorsunuz eğer bu tarihe kadar adet görmez iseniz doktorunuz kanda Beta HCG testi uygulayacaktır. Kanda Beta HCG gebelik tanısında en güvenilir testtir. Bu test en doğru sonucu verecektir.

Ancak önceden de belirttiğim üzere lütfen konuyu kafanıza çok takmayın, stresi yenmek için elinizden geleni yapıp başka konulara odaklanmaya çalışın zira stres başlı başına adet döngüsünü etkileyen bir durumdur.Muhtemelen şu aşamadaki gecikmeye de etki yapmaktadır.