Süt hormonum yüksek çıkmış.Süt hormonu yüksekliği sorun yaratır mı?

 Merhaba hocam 21 yasındayım evlıyım evlendığim ılk ıkı ayda 4 defa adet gördum yenı evlıyım ondan sonrakı ıkı ay boyunca tam gunumde adet gördum sonrakı aylarda 1hafta 15 gun en sonunda 71 gun adetım geçıktı hormon tahılı verdım ılk tahlılde sut hormonu 65-9 ıkıncı tahlılde 68 e çıktı

Tahlil.com Cevabı : Süt hormonu olarak da bilinen prolaktin hormonunuz yüksek çıkmış, bu olağan bir durum değil.Doktorunuz bunun nedenlerine yönelik ilave tahliller isteyebilir veya tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali