Tahlil AdıSonuç Glu138mg / dLH Urea27.82mg / dL AST68U / LH ALT47U / LH Trig143mg / dL Chol 293mg /?

Tahlil AdıSonuç Glu138mg / dLHUrea27.82mg / dLAST68U / LHALT47U / LHTrig143mg / dLChol293mg / dLHHDL-C16mg/dlHLDL KOLESTEROL248.39mg / dLHCrea0.55mg / dLHbA1c8.5......iyi günler 37 yaşınnda bir bayanım sanırım bu tahliller sonucu şeker hastayım sizde değerlendirip bir yorum yaparsanız sevinirim öğrenmek istediğim bu değerlere göre ilaç tedavisimi ? insülin mi başlanıcak ve bu HbA1c düzenli beslenme ve egzersizle düşermi.

Tahlil.com Cevabı : Diyabetiniz olduğu anlaşılıyor, düzenli beslenme ve egzersiz tabii ki faydalıdır.Ancak öncelikle bir endokrinoloji uzmanına başvurmalısınız.Tedavinizi planlayacak, gerek görürse de ilave testler isteyecektir