Taşın düşürülmesi için gereken yöntem nedir ve taş vücuttan atıldıktan sonra belirttiğim şikayetler geçer mi?

merhaba;yaklaşık 4 aydır mide bulantım,bağırsakta gaz ve karnımda şişme var. sağ böbrekte orta üst polde 4 mm taş olduğu görüldü.taşın düşürülmesi için gereken yöntem nedir ve taş vücuttan atıldıktan sonra belirttiğim şikayetler geçer mi?

Tahlil.com Cevabı : 4mm 'lik böbrek taşı gaz, karında şişlik gibi şikayetler yapmaz. Taş tedavisi çok çeşitlidir. Önerimiz bir üroloji uzmanına muayene olmanız ve doktorunuzun tavsiyelerine göre hareket etmenizdir.