Tekrar gebelik tetsi yaptırmama gerek var mı? Hamile olabilir miyim?

27/01/2023 tarihinde erkek arkadaşımla arkadan bir beraberliğim ( bakireyim) oldu ama içine boşalma olmadı. Yalnız birlikte olduğumuz zaman zarfında yaşanan ilişkide sperminin vajinama kaçma ihtimali olabilir düşüncesiyle 24 saat kadar sonra ella kullandım.. sonrasında beklenen adet tarihimde adet gördüm (13/02/2023) yalnız içimde hep acaba hamile miyim şüphesi vardı ben de adetimin 8.(20/02/2023) Gününde idrarda gebelik testi yaptım negatifti.. içim rahat olsun diye kanama bittikten 4 gün sonra (24/02/2023)kanda gebelik testi yaptım sonuç: 0,27 çıktı. (Bu sürede ağrılarım çok olduğu için sürekli bitki çayları içtim.)Yine emin olamayıp 5 gün sonra (01/03/2023)erken gebelik testi yaptım negatif sonuç verdi fakat alt karın ve kasıklarımda sürekli acı ve ağrı hissediyordum ,vajinamda yanma göbek deliğime doğru çekilme hissi olunca kadın doğuma gittim bakire olduğum için ultrasonla baktılar ve hemorojik kist oluştuğunu söylediler, hamilelik ihtimali olabilir mi dedim hayır dedi.. adetim biteli 10 gün olmuştu lekelenmelerim başladı(03/03/2023) yaklaşık 5 gün az miktarda kahverengi lekler gördüm arkasından ikinci kez kanamam oldu (09/03/2023) adet zamanımdan 4 gün önce 7 gün sürdü baya çok ve berraktı adet olduğunu düşünüyorum bu kanamanın, şimdi bitti ve yine karnımda ve kasıklarımda ağrı hissediyorum ve şüphelerim beni endişelendiriyor. tekrar kanda gebelik testi yapmama gerek var mıdır.hamile olma ihtimalim var mı?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Hemen sorunuza   cevap vereyim. Ardından da neden bu şekild ecevapladığımızı size açıklayayım.
Tekrar gebelik tetsi yaptırmanıza gerek yok ve kesinlikle hamile değilsiniz. Sizin gibi gebelik endişesi taşıyan bir çok okurum var ve bama benzer sorular soruyorlar.
Neden gebe olmadığınızı açıklayayım öncelikle. Yahlaşık 2 ay önce bir birliktelik yaşamışsınız.Bu ilişkiniz arka taraftan olmuş, vajinal bir beranerlik olmamış. Arkadan ilişkide erkek an*l kanala boşaldığından buradan sperm hücrelerinin vajinaya teması çok düşük bir ihtimaldir. Zaten siz tedbiren de olsa ertesi günü hapı alıp gereken önlemi almışsınız. Üstüne de beklenen tarihte adetinizi görmüşsünüz. Şurası temel kuraldır lütfen bunu unutmayın. İlişki sonrası adet görülmüş olunması bu ilişkiye bağlı olan hamilelik ihtimalini ortadan kaldırır. Adet görülmüş olması yaşanan ilişkiye bağlı hamilelik ihtimalinin 0'a indiğini gösterir. Bu aşamdan sonra gebelik testi yapılmasının hiç bir anlamı yoktur. Zaten olmayan bir hamilelik gebelik testinde de kesinlikle çıkmayacaktır.
Üstüne üstlük ilişkiden sonra ikinci adetinizi de görmüşsünüz. Lütfen bir daha test yapmayın gebelik yönünden. Kafanız da rahat olsun ve hamilelik endişenizi kafanızdan tamamen atın. Karın ve kasıklarınızdaki ağrı gebelik nedeniyle değildir. Ancak idrar yollarındaki bir enfeksiyona bağlı olabilir. Başka bir nedeni de olabilir.Ama sizin durumunuzda bu ağrının sebebinin hamilelik olmayacağı ise kesindir. Ağrı şikayetiniz devam ederse idrar tahlili yaptırabilirsiniz enfeksiyon olup olmadığı yönünden. Doktorunuz gerek görürse başka tahliller de isteyebilir ağrının nedenini araştırmak için.
İçiniz rahay olsun lütfen hamilelik ihtimaliniz bulunmuyor.