5 ay önce sürtünme ilişkim oldu ama boşalma olması zevk sıvısından şüpheleniyorum.

Hocam merhaba benim 5 ay önce sürtünme ilişkim oldu ama boşalma olması zevk sıvısından şüpeleniyorum 5 ay düzenli adet oldum ama son adetim 2. gün kanamam ve 3. Gün kahverengi lekem oldu 4 kez idrar testi yaptım negatif geçtiğimiz günlerde kan verdim değer 1.20 çıktı (ama karnımda sol alt tarafta böbreğime yakın yerde aşırı hareket hissediyorum ve korkuyorum)Asıl sorum şu olacak 3 gün önce genel kontrol için uzmana gittim ve vajinal muanede ultrason ile bakıldı ama özellikle gebelik var mu diye çekinip soramadım gebelik olsa görünür mü genel muayenede yoksa gebelik için özellikle mi bakılması lazım ve doktorum çok akıntım olduğunu ve polikist over başlangıçı dedi ama hocam karnımda bayağı bir kaç gündür hareket hissediyorum acaba hamilemiyim fitil kullanıyorum bundan dolayı olabilir mi şimdiden teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı :

Merehabalar, 5 ay öncesi bir ilişki yaşamışsınız ancak sonrasında düzenli olarak adetlerinizi görmüşsünüz. İlişki sonrası, başka yeni bir ilişki olmadığı sürece bir kere veya 5 kere fark etmeden adet görülmüş olması artık bu ilişkiye bağlı olarak bir hamilelik olmadığı veya olmayacağının kesinlikle göstergesidir. Zaten aslında gerek olmamasına rağmen 4 kere de idrarda gebelik testi yaptırmışsınız ve bunlar da negatif gelmiş. Biz gebelik testlerini adet de gecikme olduğunda yapılmasını öneriyoruz. Adet görüldükten sonra gebelik ihtimali ortadan kalktığı için gebelik testi yapılması bir anlam ifade etmeyecektir. Ayrıca kanda da Beta HCG testi yaptırmışsınız o da 1.20 ile negatif çıkmış.

GeLelim asıl sorunuza, genel kontrol için gittiğiniz uzman sizden bu yönde bir talep gelmedikçe veya siz gebelik şüphesinden söz etmedikçe ultrason muayenesinde direkt olarak gebeliğe bakmaz. Ancak tabii ki böyle bir tıbbi duurm görürse de sizi bilgilendirir.  Zaten sizde belirtiğiniz duruma bağlı olarak kesinlikle gebelik ihtimali olmadığından bu tür bir ultrason bulgusunun görülmesi de mümkün değildir. Akıntınz var ise bu yönde doktorunuz bir tedavi planlayabilir. Ayrıca polikistik over hastalığına yönelik de ilaç tedavisine başlayabilir. Fitili muhtemelen akıntı nedeniyle kullanıyorsunuz ancak bu karnınızda hareketlenmeye sebep olmaz. Karnınızdaki hareketlenme gaz veya bağırsak hareketlerine bağlı olabilir ancak bir hamilelik bulgusu olarak değerlendirilemez.

Sonuç olarak hamile olmadığınızı ve bu tür bir ihtimal olmadığını kesinlikle söyleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.Sevgilerimle,