Tüm belirtileri mevcut. Hamile miyim?

Merhaba. Henüz adet olmadım. Adetimi 15 inden 15 ine düzenli oluyorum.3 aylık evliyim.Eşimle 3-4 kereden fazla korunmazsız üst üste ilişki yaşadık. Kusmuyorum ama mide bulantısı ile başlayan şikayetlerim,sık idrara çıkma, kasık ağrısı ve bel ağrısı ve yorgunluk gibi belirtide eklenerek devam etmekte. İdrar testim negatif, kan testim 0,100 olarak negatif. Fakat şikayetlerim doğrultusunda şüpheleniyorum. Sizce hamilelik mevcut olabilir mi? Ya da mevcutlaşabilir mi? Test için erken mi davranıyorum.?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar.Hamilelik tanısı ve sürecinde tabii ki belirtiler önemlidir ama tanıda esas kriter belirtilerden çok gebelik testi pozitifliğidir. Sık idrara çıkma. kasık ve bel ağrısı şikayetleri idrar yolu enfeksiyonu varlığında da görülebilir. Bu şikayetler ve belirtiler devam ederse enfeksiyon şüphesi yönünden idrar tahlili de yapılabilir.
Şu aşamada sadece belirtiler ile hamilelikten söz etmemiz mümkün değil. Bunun temel sebebi de gebelik testlerinizin negatif olması.

Düzenli adet gördüğünüzü belirtmişsiniz.Bu durumda gebelik şüphesi durumunda yapmanız gereken beklenen adet tarihinin en az 2-3 gün gecikmesini bekleyip test yaptırmanız.Adetinizde gecikme olmadan gebelik testi yapmanızı veya yaptırmanızı önermiyoruz.

Bu durumda da beklenen adetinizde gecikme olmasını bekleyelim, henüz gecikme olmadıysa gebelik ihtimali söz konusu olabilir.Ancak gecikme olursa bu doğrultuda testi tekrarlayabiliriz.Sağlıklı günler dileriz.ç