Testler sonucu doktorum östrojen seviyemin biraz düşük olduğunu söyledi. Doğum kontrol hapı verdi.

Testler sonucu doktorum östrojen seviyemin biraz düşük olduğunu söyledi. Doğum kontrol hapı verdi. Bu şekilde östrojenim yükselir mi? Beslenme düzenim aynı olduğu halde birkaç kiloluk bir artış var bunun nedeni östrojen eksikliği olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak bu haplarda östrojen bulunur.Ancak kesin tanı ve tedavi için endokrinoloji ve/veya kadın doğum doktoruna başvurmanızı öneririz.