toksoplazma teşhisi kondu

5 ay önce toksoplazma teşhisi kondu.ilaç kullandım ve 5 aydır tahlil yaptırıyorum son yaptırdığım tahlilde toksoplasma igm pozitif 0,55 ; toksoplasma igg ise pozitif 44 çıktı. ben bu mikrobu hala tasıyormuyum?Bağışıklık kazanmışmıyım?Hamile kalmam da bir sakınca varmı?

Tahlil.com Cevabı : BAĞIŞIKLIK KAZANDIĞINIZI SÖYLEYEMEYİZ.ANCAK ŞU ANDA HASTALIĞI ATLATTIĞINIZI SÖYLEYEMEYİZ.HAMİLE KALIP KALAMAYACAĞINIZ VE UYGUN ZAMANI İSE KADIN DOĞUM DOKTORU VERECEKTİR.