Üroloji bölümündeki değerli hocalarima sesleniyorum hocam geçen ay bu zamanlar doktora muayene olmak için gittim.Varikosel varmış.

Üroloji bölümündeki değerli hocalarima sesleniyorum hocam geçen ay bu zamanlar doktora muayene olmak için gittim hocamız tanı olarak varikosel dedi çözüm olarakta mikrocerrehi yöntemiyle yapacağını ve varikoselin tekrarlanmayacagini dile getirdi sperm sayisi 54.8 ph 8 motilite 70 hocam ben napim :((

Tahlil.com Cevabı : Varikoselin tedavisi kesinlikle cerrahidir. Ancak sadece sperm tahlili ile de varikosel teşhis edilmez.Sonuç olarak doktorunuz bu tanıyı koyduysa ameliyat olmanız en doğru seçenektir.Güvendiğiniz bir üroloji doktoruna başvurunuz.

d*********** :

Glukoz 90 Kreatinin 0.7 Demir 31 Demir bağlama kapasitesi 459 WbC 4.51 Neu2.3 Lym 1.5 Min 0.61 Bas 0.016 Eos0.078 Neu % 51 Lym % 33.4 Mon% 13.5 Eos % 1.72 D Bas % 0.346 RBC 4.5 Hgb 12.3 Hct 37.6 MCV 84 Rdw 16 Vitamin b12 70 tahlil sonuclarimi değerlendirir misiniz lütfen birde dalak boyutu 146

Cevap:

Raporda belirtilen referans değerleri de vermelisiniz.Bu konuda sitemizde soru sorma aşamasında sürekli uyarılarda bulunuyoruz.Aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tahll.com'a soru sorarken tahlillerinizin normal değerlerini de mutlaka belirtiniz....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.