Yapılan kan tahlilinde MCHC değerim 31,7 çıktı

Merhaba bugün yapılan kan tahlilinde MCHC değerim 31,7 çıktı (ref değer 32.0-36.0) Total kolesterolüm 233 Diğer bütün değerler normal. Bu ne demek? Endişe edilecek bir durum var mı? İnternetten araştırma yaptım biraz, yazanlar beni korkuttu. Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : MCHC değerinin tek başına bir anlamı yok. Kolesterol seviyeniz biraz yüksek. Diyet ve egzersizle kontrol altına alınabilir. Korkulacak birşey yok.