Zevk suyu gelmis olabilir hamile olabilir miyim?

Hocam ayın 1 inde sevgilimle ilişkiye girdik gecen ay 12-13 aralıkta adet gördüm su anda adet olmamın tüm belirtileri var sivilcelenme, akıntı gibi. sevgilim icime bosalmadi falat zevk suyu gelmis olabilir hamile olabilirmiyim?

Tahlil.com Cevabı : Zevk Suyu cinsel ilişki, sevişme veya ön sevişme sürecinde sperm boşalması yani ejekulasyon öncesi süreçte erkeğin cinsel organından gelen şeffaf sıvıya verilen isimdir. Zevk suyu olarak isimlendirlen bu sıvının tıptaki adı ise prostat sıvısıdır. Prostat sıvısı nadiren de olsa sperm hücresi içerebilir.Bu nedenle az bir olasılık da olsa gebeliğe yol açabilmektedir. Ancak sizin hamilelik konularında takıntılarınız var gibi duruyor, bu nedenle bu konularda bilgilenmeniz için sitemizdeki yazıları okumanızı tavsiye ediyoruz..