zevk suyundaki sperm hucrelerinin baxerdan gecip hamile birakma olasigi olabilir mi?

Hocam merhaba zevk suyundaki sperm hucrelerinin baxerdan gecip hamile birakma olasigi olabilir mi ? Hem kondomla hemde geri cekilerek korundum bu durumdada bi hamilelikten bahsedebilir miyiz ? Cok tesekkur ederiz

Tahlil.com Cevabı : Hamilelik; erkeğin spermi ve kadının yumurtasının birleşimi neticesinde oluşan bir durumdur. Yani; birebir temas zorunludur. Bu sebeple; spermin kıyafet engelini aşması ve gebelik oluşması neredeyse imkansızdır. Geri çekme ve korunma işlevini de tamamen doğru yaptıysanız, gebelik ihtimali çok düşünülemez ancak, bu tür önlemler tam bir koruma değildir.