Cinsel Sorunları Arkadaşınızla Değil, Eşinizle Tartışın

22.06.2017 11:43 | Güncelleme: 28.05.2021 08:22
Arkadaş ortamlarında genelde her konu tartışmaya ve bilgilenmeye açıktır. Cinsel konularda buna dahildir. Hatta bu hususta görüş almak oldukça da uygun bir yöntemdir.
Cinsel Sorunları Arkadaşınızla Değil, Eşinizle Tartışın
A

Cinsel problemler, konuştukça aşılır. Bu konuşma başkasıyla değil, sadece partnerle konuşulduğunda çözülür.

Başkasının deneyimi ve tavsiyeleri sizin cinsel hayatınızla uyumlu olmayabilir, hatta; yanlış bir yol izlemenize dahi sebep olabilir. Partnerinizle konuşmanız; ilişkinizi de canlı tutmanıza yardımcı olur.

Arkadaş ortamlarında genelde her konu tartışmaya ve bilgilenmeye açıktır. Cinsel konularda buna dahildir. Hatta bu hususta görüş almak oldukça da uygun bir yöntemdir. Özellikle ilişkiye heyecan katmak, bazen biraz renklendirmek, farklılıklara açık olmak için başkalarının fikirleri de değerlendirilebilir. 

Ancak bu konuşmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle cinsel hayatınız size ve eşinize özeldir. Bu ikili ilişkideki en önemli durumları kimsenin bilmesine gerek yoktur. Bu sebeple tavsiye alma, tavsiye verme evet kabul edilebilir ancak mahrem sınırı asla aşılmamalıdır. Her ne kadar yakınınız olsa da, kimsenin bu durumu bilmesine gerek yoktur.

Diğer husus da, ilişkinizdeki bir problemi siz ve partneriniz dışında kimse çözemez. Öneriler gelse de, yapılacaklar size ve eşinize aittir. Bu sebeple böyle bir problemde eşinizle açıkca konuşmalı ve problemi birlikte çözüme kavuşturmalısınız. 

İlişkilerde en önemli mesele, problemi problem olarak görmek yada görmemektir. Çoğu zaman kadınlar için problem olan bir mesele, erkekler için sorun olmayabilir. Haliyle ortada o’nca bir problem yoksa, çözüme kavuşturacak bir durumda yoktur. Bu sebeple kendinizce problem gördüğünüz durumu eşinize kabul ettirip bir çözüm ürettiğinizde, zaten kimseye anlatmaya gerek duymadan meseleyi çözeceksiniz.

Başka kişilerle cinsel meseleleri tartışmanın belki de en büyük zararı, kazara konuşmanın eşinizin kulağına gitmesidir. Bu durum hiç hoş değildir. Bunu duymak, ortada bir problem yoksa dahi ciddi bir sıkıntı yaşamanın sebebi olabilir. İlişkiyi çok daha çıkmaz noktalara getirebilir. Bu sebeple özellikle problemli cinsellikte konuşma mercii mutlaka eşiniz olmalıdır.Düzenli Cinsel Hayatın Erkeklere 7 Faydası
Düzenli cinsel hayatı olan erkeklerin çok daha sağlıklı bir yaşam sürdürdüklerine dair bir çok bilimsel çalışma vardır
Cinsellik Eğitimi İlk Önce Aile İçinde Başlamalı
Cinsellik konusunda bilgi sahibi olmayan çocuklara ilk cinsel bilgilerin anne ve babaları tarafından verilmesi ilerki süreçlerde çocukların cinsel gelişimi üzerinde olumlu etki sağlayacaktır
Disparoni (ağrılı cinsel ilişki) Neden Olur?
Cinsel ilişki sırasında vajen girişinde ve vagina içinde ağrı olmasıdır
Erkeklerin Kabusu Geç Boşalma Sorunu ve Çözümü
Geç boşalma sorunu bulunan  erkeklerin genellikle sertleşme veya cinsel isteksizlik problemleri yoktur
Erkekler İlişki Sonrası Neden Uyumak İster?
Erkekler cinsel ilişki sonrası hemen uyumak ister
Adet Dönemi Premenstrüel Sendrom (Adet Öncesi Sendrom)
Normal adet döngüsü 28 ile 35 günde bir tekrarlanır
Kadında Görülen Cinsel İşlev Bozuklukları Nelerdir?
Cinsel işlev bozukluğu; cinsel işlevin istek, uyarılma ve orgazm aşamalarından biri yada daha fazlasında bozulmayla ortaya çıkan durumlardır
Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Neden Olur?
Erken boşalma erkekler arasında sık görülen bir cinsel sorundur
 Yaşlılıkta da Cinsel Hayat Devam Edebilir
Kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, şeker hastalığı, depresyon, romatizma, sigara, alkol ve hormon düzensizlikleri yaşlılıkta cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyebilir
Yaşlı Çiftlere Sağlıklı Cinsellik İçin Öneriler
Yaşlılıkta da cinsel hayat devam edebilmektedir
Erkekler İçin Afrodizyak Etkili Besinler Nelerdir?
Erkeklerde cinsel isteği, libidoyu arttıran besinler sıklıkla merak edilir
Bahar Yorgunluğu Cinsel İstekte Azalmaya Neden Oluyor
Mevsim değişiminde biyolojik ritm etkileniyor
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com