Düzenli Cinsel Hayatın Erkeklere 7 Faydası

Yayın Tarihi : 2018/06/22 21:00 • Güncelleme Tarihi : 2023/09/08 10:16 •

Düzenli cinsel hayatı olan erkeklerin çok daha sağlıklı bir yaşam sürdürdüklerine dair bir çok bilimsel çalışma vardır.
Tahlil.com olarak cinselliğin erkeklere 7 önemli faydasını derledik.

Düzenli Cinsel Hayatın Erkeklere 7 Faydası

Düzenli cinsel hayatı olan erkeklerin çok daha sağlıklı bir yaşam sürdürdüklerine dair bir çok bilimsel çalışma vardır.
Tahlil.com olarak cinselliğin erkeklere 7 önemli faydasını derledik.

1. ilişki, erkeklerin daha uzun süre kaliteli bir yaşam sürmesini sağlamaktadır. Düzenli cinsel ilişki adeta kardiyo egzersizi gibidir ve vücudun sağlam ve dinç kalmasını sağlar.
2. Erkeklerde cinsel ilişki sıklığının ömrü uzattığını çeşitli çalışmalarda gösterilmiştir. Çünkü cinsellik esnasında adrenalin hormonunun yükselmesi, vücudu kan basıncına karşı dirençli hale getirir, ayrıca vücudun kolayca yenilenmesini ve kan hücrelerinin artmasını sağlar. Bu sayede erkeklerin sağlıklı yaşam süreleri de uzar.
3. Cinsellik dış görünüşü de gençleştirir. Düzenli ilişki hayatı olan erkekler fiziksel olarak daha iyi görünüme sahip olurlar. Çünkü sadece öpüşmek dahi, yüzdeki 27 kası aynı anda çalıştırır. Bu sayede cilt sanki düzenli bir egzersize maruz kalır, sarkmalardan korunur, güçlü ve parlak görünür. Dolayısıyla güzel ve genç bir cilde sahip olunur. Bu kadın için de erkek için de ortak bir faydadır.

4. Haftada en az iki kez ilişki yapmak bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bağışıklığı koruyan bazı maddeler düzenli cinsel hayatı olanlarda yüzde 30 daha fazla salgılanıyor. Cinsel ilişkide pen*sin de kanlanması sayesinde vücutta daha fazla kan hücresi üretiliyor ve bu taze kan hücrelerinin yenileme özelliğide baskın olur. Bu da hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor.
5. Cinsellik aslında iyi bir egzersizdir. Düzenli ve normal ilişki hayatı olan bir erkek cinsel ilişki sonrası ortalama 200 kalori harcamaktadır. Yani haftada 3 gün cinsellik neredeyse erkek vücudunu fit tutmaya yetecek güçtedir.
6. ilişki; erkeklerde  kan dolaşımını hızlandırarak ağrı kesici özelliği de ortaya koymaktadır. Cinsellikte salgılanan hormonlar, sadece zevk almaya yönelik değildir. Bunlar ayrıca ağrı kesici ve doygunluk hissi uyarıcı hormonlardır. Yani cinsellik sadece hazları doyuran değil, vücudu da aktif şekilde doyuran, ihtiyaçlarını gideren bir durumdur.
7. Cinsellik ilişki hormonlarının ve diğer hormonların düzenli çalışmasını sağlamaktadır. Çünkü hormonların salgılandığı ana merkez hipofiz bezi, tiroid bezi ve böbrek üstü bezleri aktif çalışır ve sistemin hata yapmasına izin vermez. Bu da tüm hormonal dengeleri kontrol altında tutar.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?