Evlilik Sonrası Cinsel Yaşam Sorunlu Olmasın

22.06.2018 08:00
Evlilik sonrası,bir çok çift normal bir cinsel yaşam sürmekteyse de cinsel sorunlar yaşayan çiftler de azımsanmayacak sayıdadır
Evlilik Sonrası Cinsel Yaşam Sorunlu Olmasın
A

Evlilik sonrası,bir çok çift normal bir cinsel yaşam sürmekteyse de cinsel sorunlar yaşayan çiftler de azımsanmayacak sayıdadır.İlk gece, cinsel sorun veya sorunlarla karşılaşan çiftler de olabilen sorunların başlıcaları ise,kadınlar için ilk gece acı, ağrı ve kanama olması korkusu erkekler için ise, eşini cinsel açıdan mutlu edememe ve cinsel ilişkide başarısız olma korkusudur. Evlilik sonrası ilk gece olan gerdek gecesinde, kadında cinsel korkularından dolayı kasılması ve ilişkiye izin vermemesi durumu olan vajinismus, erkekte ise çoğu zaman psikolojik nedenlere bağlı olarak cinsel ilişkiye girememe durumu sıkça görülmektedir.Erkeğin cinsel ilişkiye girememesinde sertleşme sorunu, erken boşalma ve cinsel isteksizlik ön plandadır. Evlenecek çiftler, evlilik sonrası cinsel başarısızlık endişesi taşıyorlarsa mümkünse evlenmeden önce kadın doğum uzmanları,üroloji uzmanlarına çekinceleri yönünden danışmalı ve/veya psikolojik danışma merkezlerine de başvurmalıdır.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...

YORUMLAR

| 04.01.2011 06:39

mrb
18 aylık evlıyız.3 hafta once eşiminde sertleşme sorunu yasadı ve daha once hiç olmamıstı psıkolojımız cok bozuldu.urolojı doktoruna gıttık kan tahlılı ve sperm örneği alındı.
LH:3,5 FSH:3,3 TESTESTORON.TOTAL:300,36
SIPERM LİKEFAKSİYON SÜRES 30 dk
sayı:5 mılyon /ml
dr testo jel tadevısı vermıs 1 ay kullanıp tekrar tahlıl yapmam gerekır demıs,Eşim 31 yasında ve cocukta dusunuyoruz.AMA ilk once sertlesme olmamanın nedenı nedır ve anıden boyle olabılırmı bıze yardımcı olursanız sevınırım.

Tahlil.Com | 22.06.2018 07:54
Sertleşme sorunu bir çok nedene bağlı olabilir.Öncelikle rutin kan tahlillerin yapılması ve gerekirse bir psikiatriste danışmak da yararlı olacaktır.Üroloji uzmanı da ilave başka tahliller isteyecektir.
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?
Günümüzde cinselliğin her geçen gün daha yaygın olarak yaşanması ve cinselliğin erken yaşlarda da sıklıkla korunmasız olarak gerçekleşmesi cinsel yolla bulaşan hastalıkların daha sık görülmesinde önemli…
Cinsel Yaşamınız Sağlıklı mı?
Cinsel yaşamınızın sağlıklı olması sadece orgazmla sınırlı değildir
Doğru Nefes Alın..Cinsel Birlikteliğiniz Sağlığına Kavuşsun!
Nefes almak hayati ve gündelik bir şeydir
Sağlıklı Cinsel İlişki İçin Göz Teması Kurun!
Cinsel birliktelik sırasında partnerlerin göz teması kurması ilişki bağını güçlendirdiği düşünülüyor
Erkeklerde Uykuda Boşalma (Otoerotizm) Nedir?
Otoerotizm erkeklerde meninin uykudayken çıkışıdır
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Anlama Yolu Nedir?
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar dünya genelinde oldukça yaygındır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com