Keratokonus Nedir?

15.11.2016 09:42
İnsan vücudunun en hassas organlarından biri olan göz özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle daha çok alerjik enfeksiyonlara maruz kalabiliyor
Keratokonus Nedir?
A

İnsan vücudunun en hassas organlarından biri olan göz özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle daha çok alerjik enfeksiyonlara maruz kalabiliyor. Kızarıklık, kaşınma, sulanma gibi belirtiler görülebiliyor.

Gözümüzü sürekli ovaladığımızda ya da kaşıdığımızda bilmeden bir çok zarar verebiliyoruz. Korneadaki liflerin zayıflamasına, incelmesine ve şekil bozukluğuna sebep olabiliyor. Bu duruma keratokonus denir. Gözlük numaraları sürekli artar, gözlükler değişse de bir türlü net görme sağlanamaz. Astigmatta da artış gözlenir.

Bu hastalık ilerleyici nitelikte olduğundan erken teşhis çok önemlidir. İleri evrelerinde de kornea nakli gerekebilir. 

Balgam Rengi Neyi Anlatır?
Balgam; vücudun hastalıklara karşı bir savunma mekanizmasıdır. Balgamın farklı renkleri çeşitli hastalıklar konusunda fikir vermektedir.
Tırnak Mantarı İle Mücadele
Tırnak mantarı, vücut sağlığını tehdit eden ve iyileşme süreci oldukça uzun soluklu bir hastalıktır.
EHEC : Hastalık mı? Salatalık mı?
EHEC olarak da bilinen Enterohemorajik Escherichia Coli bakterisinin yol açtığı enfeksiyon son günlerde sıkça konuşuluyor.
Bradikardi ( Nabız Düşüklüğü) Nedir?
Bradikardi; sağlıklı bir erişkinin kalp atışından daha yavaş olarak belirlenen kalp atışları kesin bir sınırı olmamakla birlikte, dakikada 60′tan daha az kalp atışına bradikardi denir.
Göğüs Duvarı Şekil Bozuklukları
Göğüs duvarı şekil bozuklukları halk arasında yaygın olarak bilinmektedir.
Kan Tükürme Nedenleri Nelerdir?
Hemoptizi olarak isimlendirilen kan tükürme durumu, sonuçları oldukça ciddi olan hastalıkların önemli bir belirtisidir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com