Psikolojik ve Fiziksel Şiddet Nedir?

17.03.2017 10:02
Şiddet denildiğinde sadece aklınıza fiziksel şiddet gelmesin
Psikolojik ve Fiziksel Şiddet Nedir?
A

Şiddet denildiğinde sadece aklınıza fiziksel şiddet gelmesin. Şiddetin pek çok çeşidi ve etkisi bulunmaktadır.
Psikolojik şiddet, bu çeşitlerin en yaygın olanları arasında yer alıyor.
Fiziksel şiddet beden sağlığını tehdit ederken, psikolojik şiddet ruh salığı ile başlayan ve beden sağlığına kadar uzanan derin yaraların oluşmasına neden olabilir.
Psikolojik şiddetin en kötü özelliklerinden bir diğeri de maruz kalındığı taktirde hemen anlaşılmaması veya uzun vadede bu durumu kanıtlar bir durumun yaşanmasıdır.
Şiddetin türü ne olursa olsun, insancıl yaşama aykırı ve toplum sağlığını tehdit eden bir durumdur. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Sakız Yuttuğumuzda Ne Olur?
Sakız yutma hakkında toplum arasında dolaşan pek çok şehir efsanesi bulunur. Bu inanışlardan en yaygın olanı yutulan sakızın mide veya bağırsağa yapışacağı yönündedir.     
Doğum Çatlaklarından Kurtulabilirsiniz
Doğum çatlağı; hamilelikte karnın büyümesi ve aşırı gerilmesi sonucunda oluşan cilt kusurlarıdır. Gerilen karın da ince çizikler kalır. Ancak öncesi, sırası ve sonrasında…
Yapay Dişler Doğal Dişlerin Yerini Tutar mı?
Diş; insan vücudunun en kuvvetli kemiklerindendir. Çok sert cisimleri ezebilir ve oldukça dayanıklıdır. Bağlı olduğu çene kaslarıyla birlikte bu fonksiyonu ve sağlamlığı kazanır.
Sanatı Hayatınızdan Eksik Etmeyin!
Sanat, kişinin kendisini ifade etme biçimidir. Kişi kendini ifade ettiği sürece var olur ve kendisini toplumun bir parçası olarak hisseder.
Güneş Gözlüğü Kullanımı ve Güneş Gözlükleri
Güneş gözlükleri günümüzde önemli bir aksesuar olup yaz kış sürekli kullanılır hale gelmiştir. Bu yazımızda  günlük hayatımızda sıkça kullanılan…
Çocuklarda İdeal Yabancı Dil Öğrenme Yaşı Nedir?
Çocuklara dil öğretmek, küreselleşen dünyada bir lüksten ziyade zorunluluk olmuştur. Artık her işin uluslararası yapılabilmesi ve dünya üzerinde gezintinin daha kolay…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com