1 aydır kulak enfeksiyonu geçiriyorum.2 kez farklı antibiyotik değiştirildi.

29 yaşındayım.Yaklasik 1 aydır kulak enfeksiyonu geçiriyorum.2 kez farklı antibiyotik değiştirildi.Farkli antibiyotik damlalar kullanıldı.Enfeksiyon tamamen iyilesmedi. Doktor kan tahlili istedi.Tahlil sonucunu eklerde yükledim.Tahlil sonucumda birkaç değeri referans dışı gördüm.Ciddi bir durum söz konusu mudur merak ediyorum. Yardimci olursanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, hemogram kan tahlil sonucunuzu inceledim. Sonuçlarda kulak enfeksiyonunuzun nedenini ortaya koyacak bir bulgu yok. Ancak özellikle NEU yüksekliği bakteriyel enfeksiyonlarda olabilir. Sizde de NEU değeri yüksek. Geçmeyen kulak enfeksiyonlarında kulak kültürü denen ve kulakta enfeksiyona sebep olan mikroorganizma ve bunu tedavi edecek en uygun antibiyotiği veya ilacı saptayan bir test yapılmalıdır. Aynı zamanda kulak yolundan alınacak örnek mikroskopta incelenip enfeksiyona sebep olan mikroorganizma hakkında da bilgi sahibi olunur.
Gönderdiğiniz kan tahlilinde ayrıca başka kayda değer bir sorun gözlenmiyor kulak enfeksiyonu yönünden.
Tabii en son değerlendirmeyi muayene sonrası kulak burun boğaz doktoru yapmalıdır.

Size bu testin yapılması uygun olabilir. Kulak kültürü ve uygulanması konusunda yazdığım yazıyı da aşağıdaki bağlantıda okumanızı öneririm.

Kulak kültürü