2 yaşında erkek çocuğum var.İdrar kültürü tahlil sonucunda Klebsiella isimli bakteri üredi,ilaç tedavisine başladılar. Tehlikeli bir hastalık mıdır ?

Tahlil.com Cevabı : Klebsiella Gram Negatif bir bakteridir.İdrar yolu enfeksiyon etkenlerinden biridir.Ancak erkek çocuklarda bu yaşta sıkça bu tür idrar yolu enfeksiyonları beklenmez.Sıklıkla tekrarlarsa bir üroloji uzmanının da görüşünü almanızı öneririm.